Přejít na obsah

ze Života .....


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

 

Pošli je do oddílu ;) To je z mé zkušenosti to nejvíc, co může rodič pro své dítě udělat. Bez legrace.

Njn není to zas tak dávno 15-20 let zpět, skautské tábory jsme chystali na dva týdny, ti co měli bohatší řidiče, už mobilní telefony, CD přehrávače atd měli, ale u nás to bylo všechno zakázaný. V sobotu ráno nástup ny tábor, elektronika se odevzdala rodičům, Ti zamávali a když chtěli dětska moc vidět, tak za týden v neděli byl návštěvní den. Elektriku jsme tam neměli, vařili jsme na vojenské kuchyní a největší vymoženost byla naftová. vojenská sprcha. :-) Já jsem pár let tahal dva tábory po sobě... takže měsíc bez okolního světa, teda kecám, když jsem jezdil nakupovat, občas jsem si koupil noviny, abych věděl co nového ve sportu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Snažil jsem se tak nějak pokrýt, co tuším za Tvou otázkou. Bylo to mimo ?

já už nevím co jsem tím sledoval, nějak se mi do rána rozutekla mysl

 

ale když to čtu znovu, tak jsem chtěl asi napsat něco v tom smyslu, že formovat mysl cizích děti a nemít vlastní je poněkud ošemetná věc

 

představ si, že pošleš v dobré víře dítě na nějaký tábor, do oddílu nebo prostě někam do kolektivu, kde tomu dítěti bude nějakej Vojta vymejvat 14 dní mozek .... dítě se ti po 14 dnech vrátí domu chytré jako rádio a s tím co s z něj padá za moudra nesouhlasíš .... snažíš se mu to vysvětlit po svém a v ten moment si 1.) buď zlej fotr, protože Vojta je přeci nejlepší kámoš na světe a ty seš jenom fotr......... 2.) a nebo seš dobrej fotr a budeš mu to muset (umět) vysvětlit ...... to je taková jakoby práce navíc, asi za odměnu, že se toho dítěte na 14 dní zbavíš :D

 

příklad z mého života, kdy jsem se v sedmdesátých letech jednou vrátil ze školy s tím, že Gotwald je bůh a všem přítomným jsem to vyprávěl ...... fotr ač se na mojí výchově moc nepodílel mě málem zabil

 

* to je asi všechno .... teď du zase spát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja byl na prvnim stupni taky brutalne ovlivnenej soudruzkou ucitelkou a byl pysnej, kdyz jsem vyhral soutez kdo vi nejvic o sovetskem svazu. Nasi se mohli posrat, ale soudruzky se bali. A v 89 mi bylo do breku (4.trida), ze tady budeme mit chudobu a zebraky jako v zapadnim Nemecku. Navic jsem nechapal, jak to muze cela rodina tak slavit. Spravil to prvni vylet do Passau.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tam asi byla fajn parta. V reálu by to bylo jinak, ke zločincům z přesvědčení by se pod rouškou tmy přidali zločinci z příležitosti, což mohou být klidně desítky procent populace. U firemní kriminality se říká, ze těch latentních je 60-80% (jak ti vyjde v jaké studii). No u rabování by to asi nebylo tak dramatický číslo, to není jako krást kafe a papír, ale fakt bych to zažít nechtěl.

 

Tmu od Neffa jste četli? Já obě verze. A furt si říkám, že v lidech musí být trochu víc humanity, než jak popisuje Neff. Ale obávám se, že jsem v tomhle směru naiva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn není to zas tak dávno 15-20 let zpět, skautské tábory jsme chystali na dva týdny, ti co měli bohatší řidiče, už mobilní telefony, CD přehrávače atd měli, ale u nás to bylo všechno zakázaný. V sobotu ráno nástup ny tábor, elektronika se odevzdala rodičům, Ti zamávali a když chtěli dětska moc vidět, tak za týden v neděli byl návštěvní den. Elektriku jsme tam neměli, vařili jsme na vojenské kuchyní...

Přesně! Zhruba v téže době chodili moji dva kluci několik let do skautskýho oddílu taky. Letní tábor na dlouhodobě propachtované louce u malé vesničky poblíž Písku, spali v týpkách po dvou - po třech, polní kuchyně, vykopaná latrína, vedle louky za remízkem rybník. Tábor na čtyři týdny, odjezd odpoledne v den vysvědčení. A po dvou týdnech v sobotu rodičovský návštěvní den. Kluci se vracívali nadmíru spokojení, jen je dycky mrzelo, že půlka prázdnin už je v pérdeli. Ty roky jim daly do života strašně moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně! Zhruba v téže době chodili moji dva kluci několik let do skautskýho oddílu taky. Letní tábor na dlouhodobě propachtované louce u malé vesničky poblíž Písku, spali v týpkách po dvou - po třech, polní kuchyně, vykopaná latrína, vedle louky za remízkem rybník. Tábor na čtyři týdny, odjezd odpoledne v den vysvědčení. A po dvou týdnech v sobotu rodičovský návštěvní den. Kluci se vracívali nadmíru spokojení, jen je dycky mrzelo, že půlka prázdnin už je v pérdeli. Ty roky jim daly do života strašně moc. 

Ani se neptám, co to bylo za týpky....každopádně, ještě že to nebylo naopak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jezdil za komara na 4 tydny do jiznich cech, tabor stany s podsadou, jeden vojensky hangar jako kuchyne, druhej jako jidelna kdyz prselo. myti v rybnice, cisteni zubu, esusu a prani trenek v potoce. posvatnej taborovej kruh s ohnem. bez elektriny, bez auta kdyby bylo potreba, bez navstev. zato nocni pochody, bojovky, prepady jinych taboru...byly to nej mesice myho detstvi.

..ted tady u nas funguje jakejsi skaut nevalne urovne, vedou mlady holky bez zkusenosti.. skoda. tak jsem zacal chodit s deckama po lesich sam, kazdej prcek celovku, snazim se vysvetlovat co a jak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to zažít chtěl, už mám plán abych tady tomu šéfoval :-) By mě zajímalo jestli by fungoval. Například lidí jako Zmizík bych musel pobodat aby mě respektovali, no Zmizíka třeba zrovna asi víckrát :-D

 

A teď bez legrace, teda ten plán mám (ono ta nespavost občas vede k nesmyslným myšlenkám), ale mám dost sebereflexe na to si přiznat, že bych já jako kápo nebyl nejlepší nápad. By to dopadlo jako ve filmu Derr Haumptmann - 'záběr na všechny kolem mrtvé, totální destrukci, hodně z toho jeho přičiněním a jen konstatování: " ok má práce zde je hotova,jdeme"' mimochodem skvělý film, dost jsem se u něj dost nasmál a dost se za to stydím.

 

A k tomuto tématu, znám pár lidi co doma mají zakopanou tu cisternu, generátor, panely. Jídlo na 20 let pro 4 lidi a mraky zbraní. A nikdo z nich není zrovna prepper, jen neví co by s penězma mi příjde trochu.

ono to i v těch katastrofických filmech vypadá trošku moc růžově, všichni řeší blbosti čím picnout zombie, jak sehnat něco ale ten největší problém který by postihl hlavně větší města a sídliště se moc neřeší.

Ony by totiž brzy přestaly fungovat kanalizace a to bych teda fakt nechtěl zažít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FYI, v normálních městech se už od dob starověkého Říma kanalizace historicky stavěla tak, aby ty hnědé poklady (typicky spolu s dešťovkou a další vodou k ředění) mohly téct směrem k řece samospádem - přičemž novodobé čističky jsou stavěné právě na místech, kde by ten svinčík mohl (v případě nouze) přepadem pokračovat dál...   :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm táborům - já jezdil v sedmdesátkách a zkraje osmdesátek postupně asi na pět různejch táborů, a tuhle jsem si všechna ta místa na google maps dohledával... nebylo to tak jednoduchý, jak jsem čekal - zkreslený vzpomínky + tři dnes už neexistující tábory.

. Ale dal jsem všechny, dokonce jsou na leteckejch/satelitních snímcích vidět v trávě dodneska čtverce od podsad stanů.

 

Kdo je nemocnej a smutnej (Hopo), tak se tím může na chvíli zabavit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FYI, v normálních městech se už od dob starověkého Říma kanalizace historicky stavěla tak, aby ty hnědé poklady (typicky spolu s dešťovkou a další vodou k ředění) mohly téct směrem k řece samospádem - přičemž novodobé čističky jsou stavěné právě na místech, kde by ten svinčík mohl (v případě nouze) přepadem pokračovat dál...   :shit:

kéžby to tak bylo. Městská kanalizace vůbec není samozřejmá věc. V starověkém Římě to tak možná fungovalo, jenže po něm stovky let ne. Realita byla spíš, no řekněme hodně nečistá. Samoodtékající kanalizace je záležitost velmi mladá a na některých místech dodnes není a mnohde ani nebude možná. Prostě proto že do kopce to neteče. Jenže tam kde dřív stálo šest baráčků a obsah hýzliku se občas vyvezl ve škopku, dnes stojí sídliště a u něj čerpací stanice co ty hodnoty žene dál. Dokonce i u nás na vesnici s padesáti barákama se to neobejde bez čerpání. Někde to asi přepad má, jenže co se stane až dojde k výpadku včetně dodávky vody a odpady zhoustnou a usadí se a přestanou samovolně odtékat? To bude teprv apokalypsa. Takovej ucpanej dvanáctipatrák na sídlišti, kam se hrabe cunami, sopka i s tajfunem dohromady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to i v těch katastrofických filmech vypadá trošku moc růžově, všichni řeší blbosti čím picnout zombie, jak sehnat něco ale ten největší problém který by postihl hlavně větší města a sídliště se moc neřeší.

Ony by totiž brzy přestaly fungovat kanalizace a to bych teda fakt nechtěl zažít. 

Ono by toho kokeše ani nebylo čím spláchnout. Jinak souhlas, z měst by se během nějakých dvou dnů stala jedna velká žumpa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohle tema jsem nekdy davno precetl tohle, vyborna kniha.

 

https://www.cbdb.cz/kniha-2242-tma-20-tma-20

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...