Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, VladimírH napsal:

Dva roky jsem se čínskému viru coby křehký pacient (mám cizí ledvinu) vyhýbal, až mě i po třech dávkách dostala kolegyně antiwaxerka :censored: Jediné, co mi dělá trochu radost, že ona je od soboty doma v horečkách a já nemám ani teplotu... Jinak časové schéma klasické: příznaky, pozitivní AG a pak i PCR...

Prostě v tom nedělám bordel :speak_cool:

Z cizího neštěstí bys neměl mít snad ani trochu radost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Waya03 napsal:

Pak ovšem v samostatné sekci! Hlavní by se mohla jmenovat "Nemoci a Neduhy" a pak podsekce jako "Psychické potíže"; "Respirační choroby" ... atd. 

A pod "Psychické potíže" by mohla byť sekcia "Kokotizmus" a v nej "Nutkavá snaha zamykať vlákna, ktoré ma nebavia"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna dcera už je 12 dní pozitivní... organizačně a pracovně noční můra. To jen k těm vládou nařízeným 5 dnům karantény/izolace, zakončeným bez testu...

První dva dny 38°C, zvracení a bolest hlavy, pak deset dní bez příznaků. A furt pozitiv.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, martar napsal:

Jedna dcera už je 12 dní pozitivní... organizačně a pracovně noční můra. To jen k těm vládou nařízeným 5 dnům karantény/izolace, zakončeným bez testu...

První dva dny 38°C, zvracení a bolest hlavy, pak deset dní bez příznaků. A furt pozitiv.

Já jsem již, proti Tvě dceři trochu přestárlý, ale od prvního pozitivního AG testu mi to trvalo přesně 9 dnů do prvního negativního AG. Do práce jsem šel až po dvou negativních AG testech (po víkendu), ale konec izolace ten v podstatě šestý den po zjištění pozitivity nějak nechápu. Já bych v tu dobu byl velmi pravděpodobně docela infekční.  

Na rozíl od Tvé dcery celou dobu bez jakýchkoli příznaků, na rozdíl od běžné virozy jsem neměl ani ucpaný nos nebo rýmu a ani jsem nekašlal. Nějakou zvýšenou únavu jsen taky nepozoroval, takže jsem celou dobu homeofficoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Anela napsal:

@martar u deti ve skole neplati ta vyjimka, co v zamestnani, ze po potvrzenem pozitivnim PCR se mesic nemas testovat? prave proto, ze u nekterych ten virus nebo jeho zbytky na sliznicich muzou byt pritomne i dele.

Plati

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně to tak nějak nechápu, když mají do té školy chodit děti,které jsou potencionálně přenašeči. Zdá se mi,že těch pět dní je žalostně málo. Asi se někomu hodí,že se tím promořujeme. Mělo by to být zakončeno testem. A u dětí to může mít lehký průběh a u "starších" ročníků to může mít dalekosáhlé následky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ono je to asi těžké nějak rozumně nastavit. Chápu tvůj argument proti 5 dnům. Předchozí model 14 dnů byl taky široce kritizován. Jediný správný by asi byl model s návratem až po negativním testu, ale i tady můžeme narazit na situace, kdy je dítě pozitivní dlouhodobě, přesto že je dávno bez příznaků. A na potenciální nebezpečnost takového člověka (nejen dítěte) se pohledy taky dost různí. A do toho je mraky rodičů, kteří říkají, pouštějte do školy i pozitivní děcka bez příznaků. Pak v tom něco nastavuj... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...