Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Vojto pises fakt totalni kraviny, v italii se to vymklo a umira az 6 % lidi, v zemich kde je to pod kontrolou umira okolo 1%, nejsou ventilatory, to je hlavni problem.

V Anglii se s tim vyporadaji mozna temer bez ekonomickych ztrat, ale za cenu toho ze umre nekolik set tisic lidi

To co pises je za predpokladu, ze vime o vsech nemocnych. Vzhledem k poctu testovanych to neni realne. Jinak jakakoliv diskuze tady postrada smysl, protoze lidi se ridi pouze pocity a s tim ja se neumim bavit....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v soucasny dobe je v UK mrtvejch cca 2,5 % z diagnostikovanych pripadu, pokud by se nakazilo 60% populace tak to dela 36 000 000 a z toho i 1% je cca 360 000 mrtvych.

A nikde neni zaruceno ze takto ziskana imunita k necemu bude, protoze vir muze zmutovat. To je muj laicky pohled na metodu v UK. Pokud se bude vir nekontrolovane sirit bude ale smrtnost o hodne vyssi, protoze je nebude na co pripojit a kym a kde lecit, coz je aktualni situace v Italii a proto maji aktualne smrtnost vyssi nez 6%.

Kde mam chybu ve vypoctech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslouchám tu tiskovku.. Omezení pohybu osob na cestu ze zaměstnání a zpět domů, k lékaři, do obchodů pro základní potřeby. Vzápětí ministr vnitra plácá o procházkách v parku, prodeji jídla z hladových oken.... Mají v tom nějaký chaos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v soucasny dobe je v UK mrtvejch cca 2,5 % z diagnostikovanych pripadu, pokud by se nakazilo 60% populace tak to dela 36 000 000 a z toho i 1% je cca 360 000 mrtvych.

A nikde neni zaruceno ze takto ziskana imunita k necemu bude, protoze vir muze zmutovat. To je muj laicky pohled na metodu v UK. Pokud se bude vir nekontrolovane sirit bude ale smrtnost o hodne vyssi, protoze je nebude na co pripojit a kym a kde lecit, coz je aktualni situace v Italii a proto maji aktualne smrtnost vyssi nez 6%.

Kde mam chybu ve vypoctech?

v počtu těch případů, nečteš ani to co jsem psal, říkám nemá to tady smysl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé postřehy Pavla Dvořáka (YouTube: Pavel Dvorak Cesty Čínou): "Ako Čína bojuje s koronavírusom a prečo sa jej v tom darí. Čo robí Európa zle?"

 

V Číne je základom boja proti koronavírusu testovanie. A znova testovanie. Ako presne prebieha a čo sa stane, ak vám namerajú vysokú teplotu?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslouchám tu tiskovku.. Omezení pohybu osob na cestu ze zaměstnání a zpět domů, k lékaři, do obchodů pro základní potřeby. Vzápětí ministr vnitra plácá o procházkách v parku, prodeji jídla z hladových oken.... Mají v tom nějaký chaos.

uplne nevím co si z toho mam odnest a jak si to v hlavě srovnat. protože co bylo řečeno mi přijde jako docela protiřečení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdopadne velmi, velmi zajimava karantena.. Obyvatelstvo nema respiratory, rousky, dezinfekci (teprve ted poleti letadla pro material do Ciny), vsichni budeme chodit do prace, z prace, do obchodu bez omezeni, spolehat se budeme na selsky rozum (no minimalne 50% obyvatelstva ho ale postarada... ) a budeme proste zdravi.. :eek: Ver a vira tva te uzdravi, asi tak nejak.. 

Dobrej plan, dle ocekavani, kobliharum zdar! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč? Však to B. celý četl. Počkej až to nařízení zveřejní. Pak si to přečteš sám.

Ale já to četl a nedává mi to smysl. Tak buď je to karantena nebo parodie na karantenu. Jestliže můžu chodit na procházku do lesů či parků, tak mám volný pohyb. Můžu jít kamkoli a říct, že jdu do parku a ty hladové okna. To si jako můžu jít koupit hamburger a je to v pohodě? Takže já půjdu na procházku do parku, který mám na druhé straně města, po cestě se stavím na hambáč a pohoda. Co to má za smysl. Ale že deset metrů od baráku mám zasilkovnu v elektru, kde mi má v pondělí přijít zboží, tak tam nemůžu.....Trošku postavené na hlavu. A jak znám český národ, tak všichni co budou venku, tak půjdou na "procházku do lesa nebo parku"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky tomu moc nerozumím, proč já jako autoservis mohu mít otevřeno, komu tím jako pomůžu? Nehledě na to, že za mnou nemůže nikdo přijet na opravu, když je zákaz volného pohybu, jen do práce, na nákup, k lékaři a domů? Naopak, budou jezdit lidi jako by se nechumelilo, jelikož český člověk na to bude prostě kašlat. Asi dobrovolně budu mít zavřeno, stejně jsem s tím počítal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to chapem tak ze chodit mozes v podstate kamkolvek ked si to sam pred sebou ospravedlnis (aj do tej zasielkovne ak bude otvorena, asi teda nebude). Hlavny rozdiel pokial ide o to obmedzenie volneho pohybu oproti normalu je podla mna v tom, ze ked cajt uvidi 20 borcov sediet pred samoskou na obrubniku s lahvacom tam im moze nariadit rozchod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud k tomu budem ? já teda ne, ale dovolim si hovořit takto plošně ? přistupovat ve smyslu: co nejni psáno je dovolený, pak jen opětovně prokážem vlastní omezenej čecháčkismus.

 

Nejedná se o zákaz vycházení. Do/z práce můžu, nakoupit taky, apod. Prostě zajistit základní potřeby, nic (moc) víc. Jestli to ale lidi budou zne(vy)užívat ve smyslu příspěvku kolegy Diamondking nademnou, pak se imo časem dočkáme haldy nakaženejch, potažmo mrtvejch... nehledě nakonci velmi pravděpodobně až toho zákazu vycházení.

 

Proto bych k tomu přistoupil tak, jak to bylo myšleno ? omezit srocování a kontakt mezi lidmi.

Zároveň podle hesla: chovej se tak, jak chceš aby se k tobě chovali ostatní.

 

Nevim, možná to vidim moc jednoduše, ale mě to přijde docela jasný.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že hezky to řekl Hamáček, mimochodem spolu s Prymulou jedinej, kdo mluvil věcně.

 

"Těm lidem hrozí to, že někoho nakazí, on pak umře a bude jim to celý život líto. To je to nejhorší, co jim hrozí,"

 

 Ano můžeme si tu hrát na to jak to obejít, a že pokud není neprůstřelný znění je to k ničemu. Ale možná by stačilo používat vlastní hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v počtu těch případů, nečteš ani to co jsem psal, říkám nemá to tady smysl....

Tak sami Angličani odhadují, že se nakazí 80% populace a 15% bude hospitalizováno. Těch 15% je 7.9 milionu, zbytek si dopočítat umíme, že?

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/15/uk-coronavirus-crisis-to-last-until-spring-2021-and-could-see-79m-hospitalised?CMP=Share_iOSApp_Other

 

A tady tihle emocema zmítaní panikáři asi taky jenom neumí vygooglit ty správný studie: https://www.immunology.org/news/bsi-open-letter-government-sars-cov-2-outbreak-response

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...