Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Taky jsem půjčoval lidem peníze, 12 let to je zpátky 🙂 do teď mi dluží 16 a 25 a 70 tisíc, širší rodina a kamarád. Občas jim zavolám, a když to zvednou, tak mají akorát trapný řeči. Chvíli i spláceli 500 měsíčně, ale pak jim to zase nevyšlo, tak to stoply. Takže už nikdy nikomu nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půjčil jsem kamarádovi 60 tisíc, je to už přes 10 let, byl v insolvenci a potřeboval na auto aby se dostal do práce. Nakonec to zaplatil všechno, resp. neměl posledních 15 tisíc tak mi nabídl svůj přívěsný vozejk .. a ten mam doteď .. ale dobře mě to vyškolilo. Našel si fungující ženu a zatím funguje ekonomicky lépe než kdy jindy. A jsme furt kamarádi. :)

Párkrát jsem půjčil přes jiné fórum úplně cizím lidem a vrátili skoro všechno (jeden slovák dluží ještě 50€), ale částky cca 35, 40 tisíc vrátili všichni a to jsou to naprosto cizí lidé.

Nevrátila kamarádka asi 6000 ... tehdy jsem ji pomohl protože skončila sama s jedním dítětem. Když jsme si po letech psali (již v daleko lepší situaci, vrátila se k bývalému, mají spolu další dítě, ekonomicky fungujou nad standard), tak se akorát povyšovala. A ne, nezapomněla. Neřešil jsem to, za mě dobrá cena za odhalení zmrda. To mě hodně vyškolilo a další z řad "kamarádů/ek" pryč.

S rodičema / bráchou si půjčujeme furt, občas v řádech statisíců. Ale jsou to spíše věci typu "mam prachy v DE na účtě, mam limit na kartě 1000 euro a přes víkend mají všude špatný kurzy, nemáš 60k hotově nebo v CZK, dam ti to příští tejden". To zas tolik neřešim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu, pokud máš dobrou reputaci, tak je to příjemný pocit. Synátor měl poruchu auta v Bulharsku a neměl tolik peněz u sebe, ani na účtu. Poslal jsem ho ke kamarádovi, kterého jsem 8 let neviděl, ale známe se téměř 50 let, auto opravil bez peněz a věděl, že svoje dostane. Kluk z toho byl paf, protože oprava stále skoro 30 litrů. Kdybych nedodržel někdy slovo, musel bych se ze sebe pozvracet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle dorazily hodinky inzerované jako "úplně nové, v ideálním stavu". Naštěstí nikdo z fóra, ale nepotěší. Nějaké tipy na domácí sušení? Chtěl jsem je brát příští týden na cestování, tak nevím, jestli stíhám hodináře. 

 

20230606_141542.thumb.jpg.006295d9b632384a58276af284f3819d.jpg

20230606_141628.thumb.jpg.8ef197f96b2a85f49a3c066413d9f074.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, hufnor napsal:

Takhle dorazily hodinky inzerované jako "úplně nové, v ideálním stavu". Naštěstí nikdo z fóra, ale nepotěší. Nějaké tipy na domácí sušení? Chtěl jsem je brát příští týden na cestování, tak nevím, jestli stíhám hodináře. 

 

20230606_141542.thumb.jpg.006295d9b632384a58276af284f3819d.jpg

20230606_141628.thumb.jpg.8ef197f96b2a85f49a3c066413d9f074.jpg

Jdou velmi jednoduše rozebrat... čtyři šroubky na dýnku, gumička a pak už celý modul vytáhneš z pouzdra. Je v plastovém kroužku s výřezy, takže následující složení je taky snadný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hufnor

Aspoň jsi dostal nějaké hodinky.

Já jsem na Aukru vydražil jedny a zaplatil před 2 měsícema a zatím mi nic nepřišlo.

Telefonuji a výmluvy. Pokud to dopadne blbě, tak to tady pěkně zveřejním a rozmáznu. Zatím se držím, ale už mám velké pochybnosti.

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsou rozhozené a v krabičce obložené takovým tím balíčkovaným kočičím stelivem, i když povolit ty šroubky nebylo úplně jednoduché.

Uvidíme. Ještě to taky mohla být nějaká provozní nečistotová "mlha" z výroby, protože ačkoliv jsem to neprozřetelně utřel dřív, než to mělo šanci "oschnout" a diagnostikovat tak, jestli je to voda, nebo jenom brajgl, všiml jsem si následně, že vnitřek skla za okrajem té vnitřní lunety byl i po pár minutách pořád takový šedý. Tak jsem to vzal i tam novým hadříkem na brýle s roztokem, páč se tam rožek mezi to sklíčko a lunetu vlezl, a sklíčko výrazně zprůhlednělo. Pro jistotu to ve stelivu nechám pár dní, pak to poskládám, vrazím na ruku a zkusím sklíčko pochladit, jestli se na něm něco objeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, DavidLC napsal:

Dva dementi na kole se motaj po silnici a vedle je stezka. Samozřejmě auta brzdí a málem to do mě někdo plácnul a ještě se vztekaj, kurva proč jsou lidi kokoti.....😤

To mi ani nemluv... Já mám okolo jedné strany pozemku cestu, zbytek je les. A po té cestě jezdí cyklisti jak urvaní.... A to dalších pět metrů od cesty je cyklostezka přes celou vesnici... Už se vidím na staří , jak sedím před barákem na lavičce a čaganem na ně hrozím a hulákám.... Jak já se na to těším 😄

 

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, mAra_ napsal:

To mi ani nemluv... Já mám okolo jedné strany pozemku cestu, zbytek je les. A po té cestě jezdí cyklisti jak urvaní.... A to dalších pět metrů od cesty je cyklostezka přes celou vesnici... Už se vidím na staří , jak sedím před barákem na lavičce a čaganem na ně hrozím a hulákám.... Jak já se na to těším 😄

 

No super, budeme se navštěvovat a řezat je stereo 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štve mě že do oponentského posudku nemůžu připsat hodnocení F i vedoucímu práce + semináře, když tuhle hrůzu pustili až k VŠ státnicím. No a na jakém principu ten zbastlenej vynález funguje radši nebudu rozepisovat, protože to by byla doživotní ostuda pro celé Brno... 🙈

image.png.07b687120f9ff9be45772c030dbe319a.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...