Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Prosím tip na notebook do 15kkč. Kancelářská práce, internet a filmy. Jde mi hlavně aby notebook měl velmi dobrou kompatibilitu hardware se software a kvalitnější zpracování. Chci ho mít alespoň osm let.

Namátkou mě napadá Dell, ale dlouho se v tom nepohybuju, tak nevím. MacBook by byl sázka na jistotu, ale zas tak moc notebook nevyuzivam abych dával raketu a u starších modelových řad si nejsem jistý, jestli by šlapal jeste osm let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Macbook (mid 2009, Core2Duo) mám devět roků, používám doma na web, poštu, fotky a občas virtuál s windowsama. Baterka dá ještě kolem hodiny. Za ty roky jsem do toho dokoupil jen SSD a furt to šlape. Investice se rozhodně vyplatila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tip na notebook do 15kkč. Kancelářská práce, internet a filmy. Jde mi hlavně aby notebook měl velmi dobrou kompatibilitu hardware se software a kvalitnější zpracování. Chci ho mít alespoň osm let.

Namátkou mě napadá Dell, ale dlouho se v tom nepohybuju, tak nevím. MacBook by byl sázka na jistotu, ale zas tak moc notebook nevyuzivam abych dával raketu a u starších modelových řad si nejsem jistý, jestli by šlapal jeste osm let

Naopak. Jak už padlo, Mac(book) není problém aktuálně provozovat i deset let starý model. SSD a RAM, a máš zas na hodně let vystaráno. Je to prostě kouzlo chtěného, když si firma ladí software na vlastní hardware. Sestra frčí na MB Pro 2010, po zmíněném upgradu letí jak střela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si říkal, že 8 let je hrozně moc...pak jsem hledal fakturu za můj ntb...je z roku 11 :D Je to HP, můj již třetí, nedám na ně dopustit, běhá jak zamlada. 

 

Ono když se to tak vezme, nemá se na tom moc co ochodit. Možná tak klávesnice, viz jabko. Widle jsem nepřeinstalovávval do čista ani jednou, jen dvakrát upgradoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na notebooku ktory sa aj nosi v taske (nie len stoji na stole) je najrizikovejsie (neratam bateriu) to ze castym zohybanim, lamanim, pnutim a narazmi dojde k preruseniu nejakeho spoja na motherboarde. Lepsie su na tom laptopy co maju aspon sasi z kovu, este lepsie ak je hlinikovy ci magneziovy cely laptop. Cize jednoznacne vybrat profi laptop (tam je kovove vacsinou aspon sasi), aj ked s nizsim vykonom. HP, Dell, Toshiba ci hadam aj Lenovo nic nepokazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podepisuju se pod to, co píše eskimak. Hodně cestuju a tahám s sebou počítač jako pracovní nástroj, narozdíl od Liqida jsem dříve zvolil Dell, a taky dlouholetá spokojenost. A jsem dlouhá léta věrný Dellu - je to praktičtější z hlediska třeba adaptérů a doků, které mi zůstávají po výměně za novější model a dají se dále použít. A když mám několik kanclů na více místech, taky se pozná, když si nechávám adaptéry a případně celé doky na místě a stačí mi z kabely vytáhnout jenom počítač. Jakmile si koupím novější stroj, starší předávám dětem a pořád je to ještě slušně výkonný stroj, zádná pomalá plečka.

 

A když už jsem se tak rozepsal, další vychozené best practices, pokud někdo ocení:

Poté, co jsem první počítač na svou firmu koupil nový za ceníkovou cenu asi 45 tis. Kč jsem se poučil a od té doby už jenom repase. A od té doby, co Babiš přišel se svým kontrolním hlášením k DPH, mi trochu zkomplikoval administrativu, tak mě motivoval, jak ji eliminovat a mám tedy motivaci se držet nedaleko od ceny 10 tis. Kč. Takže se snažím nakupovat zásadně na zjednodušený daňový doklad, tedy za cenu do 10.000 Kč vč. DPH, a když je to něco něco dražšího, domluvím se s prodejcem na rozdělení částky na dva doklady, aby to bylo maximálně 10 tis. Kč na dokladu.

 

aposledy jsem tak kupoval E7250 na dva doklady, protože jsem chtěl lepší a větší SSD (a nechtěl jsem se s tím znova instalovat doma), jinak se dá s tenhle notebook s 256 GB koupit dnes zhruba za 8-9 tisíc.

Jsem s ním velice spokojený (s jeho předchůdci také), je to skutečně velmi dobrý počítač, lehký, pevný, kvalitně zpracovaný. Už jsem prodejci hodil další laso, že jakmile narazí na E7280 nebo E7380 za rozumnou cenu, tak ať mi dá echo a třeba uděláme další obchod.

 

 

Takže za mě tip na notebook do 15 tis. Kč je Dell Latitude E6xxx nebo E7xxx, a podle ceny pak nějakou novější generaci a dobrý SSD disk v něm. V případě možnosti odpočtu DPH má pak člověk příležitost lovit v ještě novějších vodách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci... Dokončujeme stavbu baráku plán je, buď před vánocemi nebo těsně po nich se přestěhovat. Budu muset nakoupit komplet spotřebiče do kuchyně. T.j. americká lednice, indukce, myčka, digestoř, trouba, mikrovlnka... Chtěl jsem to postupně začít nakupovat, kde co bude v akci a podobně. No a pak mě napadlo, že koncem listopadu bude "Black friday". Nikdy jsem to nesledoval, tak vůbec nevím, jestli se vyplatí na to počkat a má to smysl. Nebo jestli to jsou jen takové "jako" akce, jak to někdy bývá. Máte někdo zkušenost?

 

Jo... A kdyby náhodou někdo tady s takovými věcmi kšeftoval a chtěl by mi udělat neodolatelnou nabídku, tak u něj pár desítek tisíc klidně utratím ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Delly Latitude E6xxx máme v práci a jsou to skvělý stroje. Dávám mu zabrat, práce s databází, vzdálené přístupy, chroupání hromady dat v R, Pythonu, Excelu, plno záložek v Chrome, tahám ho v batohu tramvají, busem, vlakem i autem, všechno zvládá. Hodně mě mrzí, že firemní politika mi neumožňuje odkup vysloužilého kusu domů.

 

No a k Black Friday jenom hodím odkaz ;-)

https://blog.apify.com/black-friday-po-%C4%8Desku-kouzla-se-slevami-c7c0d2e7eeaa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...