Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Já sem pochopitelně gůglil a všechno je tam v takový obecný rovině. I u jiných aut je to s těma motorama stejný, že ač stejnej obsah i výkon, tak to může bejt jinej motor, kterej může o proti "stejnýmu" mít rozdíly v kvalitě. Co jsem četl tak 103kW je docela chválená a nikdo nezmiňoval, pozor na typ motoru konkrétně, takže obecně bude asi dobrá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi vybírám pro manželku nástupce po Cmaxu.. má ráda vyšší posez tak zas koukám po MPV a rádoby SUV.

Dřív jsem jel hodně v BMW a když jsem dostal služebák tak šlo báwo z domu.

No jak to zatím vypadá vracím se zpět k BMW, protože nic jinýho krom X1 se mi dle vzhledu a ceny asi nelíbí. Jedinej konkurent bylo Volvo XC60 ale ten interier mi příjde jak z 90". Tourana nechce a Sharan je už obří.

Je něco na co bych si měl dát pozor? Co je určitě dobrý mít a čemu se vyhnout?

Chtěl bych něco kolem 200tis,- a nájezd klidně kolem 200tkm ale servisovaný.

Vím že je v roce 2012 FL... nevím jestli je úplně nutný ho mít... ten rozdíl není tak markantní, ale samozřejmě bych ho asi bral raději. Ty motorizace jsou stejný jako ve FL a před FL? 

Xdrive si zatím říkám že musí být, protože pamatuju jak se má E46touring chovala v zimě.. nový gumy a stejně jsem musel dávat strašně majzla.. to bych asi ženě nedal.. navíc bydlíme celkem na kopci. Jak je to ale náchylný na poruchu?? Asi nic levnýho.

Pak další otázka manuál vs automat a automat před FL a po FL :)  Automat jsme nikdy neměli ale říkala že to může být fajn... pak opět otázka jak se to sere..

No a finálně motor.. chtěl bych 20D ale je jich míň, většinou je 18D.. dá se s tím? Benzínovky skoro nejsou, tak si říkám že je to asi nesmysl.

Budu moc rád když někdo poradí :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Spongebob napsal:

chlapi vybírám pro manželku nástupce po Cmaxu.. má ráda vyšší posez tak zas koukám po MPV a rádoby SUV.

Dřív jsem jel hodně v BMW a když jsem dostal služebák tak šlo báwo z domu.

No jak to zatím vypadá vracím se zpět k BMW, protože nic jinýho krom X1 se mi dle vzhledu a ceny asi nelíbí. Jedinej konkurent bylo Volvo XC60 ale ten interier mi příjde jak z 90". Tourana nechce a Sharan je už obří.

Je něco na co bych si měl dát pozor? Co je určitě dobrý mít a čemu se vyhnout?

Chtěl bych něco kolem 200tis,- a nájezd klidně kolem 200tkm ale servisovaný.

Vím že je v roce 2012 FL... nevím jestli je úplně nutný ho mít... ten rozdíl není tak markantní, ale samozřejmě bych ho asi bral raději. Ty motorizace jsou stejný jako ve FL a před FL? 

Xdrive si zatím říkám že musí být, protože pamatuju jak se má E46touring chovala v zimě.. nový gumy a stejně jsem musel dávat strašně majzla.. to bych asi ženě nedal.. navíc bydlíme celkem na kopci. Jak je to ale náchylný na poruchu?? Asi nic levnýho.

Pak další otázka manuál vs automat a automat před FL a po FL :)  Automat jsme nikdy neměli ale říkala že to může být fajn... pak opět otázka jak se to sere..

No a finálně motor.. chtěl bych 20D ale je jich míň, většinou je 18D.. dá se s tím? Benzínovky skoro nejsou, tak si říkám že je to asi nesmysl.

Budu moc rád když někdo poradí :) 

18i aj 20i (benzín) vie byť aj sdrive (pohon prednej nápravy). Ak teda netrváš na xdrive

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, máte někdo nějaké zkušenosti a postřehy ohledně Yaris Cross? Už delší dobu vybírám auto manželce a teď mě celkem zaujala jejich akční nabídka. Nemám zkušenost z hybridem, takže váhám, zda jít raději do klasického benzínu nebo ten hybrid vyzkoušet. Auto by jezdilo tak 90% město. Jednou z hlavních podmínek je určitě automat, který od Toyoty taky neznám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, už jsem se tím probral a to mlžení tam píše více lidí. Asi tedy vlastnost auta. No nikde není jisté, že vůbec něco nového ženě koupím. 😀 

Upraveno uživatelem Petr.S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Petr.S napsal:

Pánové, máte někdo nějaké zkušenosti a postřehy ohledně Yaris Cross? Už delší dobu vybírám auto manželce a teď mě celkem zaujala jejich akční nabídka. Nemám zkušenost z hybridem, takže váhám, zda jít raději do klasického benzínu nebo ten hybrid vyzkoušet. Auto by jezdilo tak 90% město. Jednou z hlavních podmínek je určitě automat, který od Toyoty taky neznám. 

Určite hybrid, najmä do mesta. Yaris Cross je aj veľmi podarené auto. Len oproti spomínanej Vitare mi príde o trochu menšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 2. 2024 v 16:51, Spongebob napsal:

chlapi vybírám pro manželku nástupce po Cmaxu.. má ráda vyšší posez tak zas koukám po MPV a rádoby SUV.

X1 do roku 2011 včetně silně nedoporučuju nafťáky generace N47, tj. 18D a 20D. Více zde:
https://www.garaz.cz/clanek/pet-nejrizikovejsich-motoru-ve-velmi-zadanych-ojetinach-21000812?_zn=aWQlM0QxMDQ3NjE1Mjc2NzkyMTgzMTQ1MCU3Q3QlM0QxNzA2OTE5MTY0LjY5OSU3Q3RlJTNEMTcwNjkxOTE2NC42OTklN0NjJTNENDQ2MEEzMzgwODc5Q0Y0RkYxNEYxNzkyRTVGOTEzOTQ%3D

Popravdě ale ani po 2012 to neni bůhví jak spolehlivý agregát. Je to samo o štěstí na kus, ale já bych do toho spíš nešel. Těch problémů tam nebylo málo a většina ne zrovna z levného kraje; tož béemwé :)  
Vyřešeno bylo až s příchodem generace B47 (140kW), ale to je 2014 a dál.

Xdrive je čtyřkola na dvě věci. Nikam tě to pořádně nevytáhne a průser je zas za randál. Pokud fakt 4x4, pak quattro (Audi) nebo Subaru.

XC60 je za mě super volba. Kor ještě s pětiválcem. Převodovka hydroměnič, sice taková rozvážnější někdy, ale spolehlivá. Interiér je takovej svéráz no, dá se na to zvyknout. 
Žena sedlá V60 2013, dvoulitr pětivál, předokola, automat. A nedá(me) na to dopustit ;)

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je vyber mezi X1 a XC60, tak za me jasne Volvo. Petival s HDM automatem a haldexem, relativne blbuvzdorna kombinace. A interier to chce vybirat nejaky "hezci", treba bezovy, s velkym displejem (at tam neni jen hnusna zaslepka v nejake Kinetic vybave...), novejsi volant misto stareho kormidla atd. :)  Napr. neco takoveho https://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/xc60/180636761 

Jinak pokud by mohl byt benzin a neresi se uplne spotreba, tak 3.2 urcite ano (zena ma ve V70 a ja mam v S80) a nebo T6, ale tam pozor na pripadnou spotrebu oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, wawrik napsal:

Určite hybrid, najmä do mesta. Yaris Cross je aj veľmi podarené auto. Len oproti spomínanej Vitare mi príde o trochu menšie.

No právě, ta Vitara mi nepřijde jako bůhvíjak velké auto, spíš bych řekl tak akorát. Takže toť otázka, jestli Yaris Cross není už moc malý, obzvláště, když by to bylo občasně používáno i jako "rodinné auto". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...