Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Já přehazoval kola vždycky na dvě auta a dělal jsem to růčo takovým tim točivým na kličku. To byl voser, že sem si říkal, že na tohle se můžu... a koupil jsem si BAHCO BH1EU3000, stojí trošku víc, ale předpokládám, že už si nikdy žádnej nekoupim, že tenhle mám na věky... Nerad bych měnil kolo a najednou mám auto na kotouči. To si rači připlatim. Tady párkrát pumpneš a je to nahoře. Ještě jsem si k tomu koupil rázovej utahovák od Makity DTW1002Z. Myslim, že jsem na třetině předchozího času._vyr_7125a.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Americkej napsal:

Maro, do dvojky a na použití dvakrát za rok bych vzal klidně to cos postnul. V týhle cenový to bude prašť jako uhoď. Líbí se mi ty adaptery, prima bonus. Mám rád jednoduchý blbuvzdorný věci. Elektrokrámu bych se vyhnul obloukem, už takhle má doma každej hromady pí.ovin s další hromadou nabíječek. Společnou vlastnost mají, že v případě potřeby jsou spolehlivě mrtvý.

E: Ano vidím, že blackův je do zapalovače. Což nic nemění na tom, že jde o zbytečnost, která se může vys.kazit. A mrtvou autobaterii už zažil každej.

Mno, vyskazit se muze i ten mechanickej ze, kazdopadne ten muj mam zatim druhym rokem a v pohode, pekne se s tim dela, je take vhodny pro ty, kdo nemaji po stranach garaze tolik mista, aby tam nacpali ten s tou pakou, proste dalsi varianta pro liny lidi, jako jsem ja ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 30. 3. 2024 v 7:36, H-B napsal:

Ahoj, otazka pro kovanejsi - BMW 6 GT, pravdepodobne 630d. Bude to nejak zasadni rozdil na servisu oproti rade 5? Vychazi to pry v leccems z rady 7, tak jen premyslim, jaky to ma i nevyhody :)

Odpovim si sam - bude to v pohode, asi se rodinne auto zmeni na 630d GT :)

A dneska jsem se hodne nakousl na druhe vozitko, ktere resim (stehujeme se a bude potreba dvou aut) - Mini Cooper Clubman S :). Super jizda, tuhy motor prijemny, dozadu se vejdou v nouzi deti... Strasne nechci jit do prakticke nudy v podobe Golfa apod (nic ve zlem), asi na to kyvnu 🥰

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 3. 2024 v 7:36, H-B napsal:

Ahoj, otazka pro kovanejsi - BMW 6 GT, pravdepodobne 630d. Bude to nejak zasadni rozdil na servisu oproti rade 5? Vychazi to pry v leccems z rady 7, tak jen premyslim, jaky to ma i nevyhody :)

Ahoj, mám 6 GT, akurát ja mám benzín, ale R6 v nafte sú v BMW vychytané…

Vychádza z rady 7, ale je viac orientovaný na rodinu, nakoľko je 5-miestny (to môže byť aj rada 7) a má veľký (fakt veľký) kufor…

z luxusných prvkov čo si len spomenieš…

nevýhody Ti poviem, keď na nejaké prídem…

…možno, niekomu chýba v ponuke motor V8…

samozrejme, nemôžeš rátať, že Ťa servis bude stáť toľko čo na Fabiu, aj bežná výmena oleja bude o čosi drahšia ako Fabia, ale nakoľko som 5-ku nemal, neviem úplne porovnať…

a ak bude M-paket, tak najmenší rozmer kolies rátaj 19” (vďaka brzdám, ktoré ale brzdia super)…

Ak by Ťa zaujímalo niečo konkrétne, kľudne napíš…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec Pánové, má někdo zkušenost s Touareg 3.0 TSI? Jaká je spolehlivost? Hledám teď nějaký třílitr. ZF převodovku znám, je super ale ten motor, nevím nevím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 4. 2024 v 22:40, Sukhoi napsal:

Zdarec Pánové, má někdo zkušenost s Touareg 3.0 TSI? Jaká je spolehlivost? Hledám teď nějaký třílitr. ZF převodovku znám, je super ale ten motor, nevím nevím. 

Podle mého to bude totožný s 3.0tfsi od Audi. Už kolem 100tis km se tam vytahá řetěz a je na výměnu.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, nedělá někdo tady, nebo nemáte známého v Porsche Inter Auto. Velmi by se mi teď hodil kontakt, na který bych se mohl obrátit s prosbou o informaci ohledně škodovek, které mají k dispozici. Klidně SZ. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někoho prověřeného, kdo vozí elektro auta z Německa? Ideálně kdyby uměl změřit/ověřit kapacitu baterie. Chci dotáhnout Nissan Leaf, nebo Hyundai Kona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 3. 2024 v 19:37, Qwuiddo napsal:

Tak prisly prvni nabidky, dekuji vsem za rady a typy na EV.

Nicmene prijimam dale, urcite se neco prehlidlo :).

Mustang Mach E - 17990 bez DPH - to se mi zda dost slusne, za vuz v cenikovce 1.8M
BMW i4 - 27000 bez DPH - tady mi to prijde divne, cenik je asi 1.6M navic maji akci 15990 za 15kkm/rok, ale co se da delat, je mimo rozpocet a tim i ze hry..

Predpokladam, ze behem tydne prijde i zbytek:
Ioniq 5
Ioniq 6
Enyaq
ID7
TESLA Y - tady je celkem problem s komunikaci

Ahoj,
diky vsem za rady.

Nakonec jsem vcera objednal VW ID7 v te akcni vybave people a priplatil tazne.

Dodani 3 mesice.

 

Jinak celkem me zklamala tesla, jejich account manager se mnou prestal komunikovat a i pres odeslani zpetne vazby a zadost o restart komunikace se mi nikdo neozval.

Upraveno uživatelem Qwuiddo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Golfa 7 Variant před FL HighLine. Motor vlastně celkem ideální TSI 1,4 103kW CHPA. Nemá vypínání válců, ani filtr. Nechal jsem vypnout i Start/Stop. Když jsem mohl porovnat s novější 1,5 tak mi přišlo, že novej jede hůř. Nebo spíš tak nějak rozvážně, kultivovanost zase možná lepší. Najeto mám něco pod 170tis km. Nevím za kolik bych ho reálně prodal, ale přemýšlel jsem o změně. Přidal bych cca na nějakých 400kkč.

V čem bych se chtěl posunout a co mi z toho vyšlo? Kluk s námi ještě hezkých pár let pojezdí, takže na dvoumístný roadster nemyslím, a naopak kombíka na odvoz vánočního stromečku jednou za rok také nepotřrbuju. Chtěl bych malinko lépe pojezdit (na to pozor, ne ve smyslu definice sporťáku), snížit věk o nějakých 5 roků a kilometry taktéž o tyto roky (ročně dám nějakých 15,000). Prostě být tam, kde jsem byl před nějakými pěti lety při koupi Golfa.

Teoreticky mi z toho s ohledem na podobné ceny a dostupnost servisu a s ohledem na ty parametry co jsem vyjmenoval vyšla O3 po FL s 2,0 TSI 140kW. Je to blbost? Provozoval jste jí někdo? Souvisí s tím DSG o které úplně nestojím, ale zase vadit mi snad nebude. Vím, že jich není moc a já se navíc budu zkoušet vyhnout 4x4 a motoru s filtrem a také vybrat přímo i nepřímovstřik (motor CZPB myslím).

Tak tedy ještě jednou, je to blbost?

Upraveno uživatelem RomanP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnou bych si dovolil pozadat o dalsi radu.

Chteli bychom objednat novy vuz i manzelce.

Podminky:
- vuz musi byt novy nebo zanovni s cenou max okolo 700 s dph
- benzin/hybrid, protoze najezd max 8-10kkm/rok (ne diesel a ne BEV)
- musi se vejit 4 clena rodina, dozadu 2 autosedacky a nejakej kufr
- automat
- parkovaci kamera
- adaptivni tempomat (vyhoda, ne podminka)
- dobry svetla (ne halogen)
- nepreferuje SUV, ale zvysena svetla vyska vyhodou

Celkem se nam libi:
Citroen C5X
VW Touran
Peugeot 408
 

Nejake dalsi typy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, RomanP napsal:

Mám Golfa 7 Variant před FL HighLine. Motor vlastně celkem ideální TSI 1,4 103kW CHPA. Nemá vypínání válců, ani filtr. Nechal jsem vypnout i Start/Stop. Když jsem mohl porovnat s novější 1,5 tak mi přišlo, že novej jede hůř. Nebo spíš tak nějak rozvážně, kultivovanost zase možná lepší. Najeto mám něco pod 170tis km. Nevím za kolik bych ho reálně prodal, ale přemýšlel jsem o změně. Přidal bych cca na nějakých 400kkč.

V čem bych se chtěl posunout a co mi z toho vyšlo? Kluk s námi ještě hezkých pár let pojezdí, takže na dvoumístný roadster nemyslím, a naopak kombíka na odvoz vánočního stromečku jednou za rok také nepotřrbuju. Chtěl bych malinko lépe pojezdit (na to pozor, ne ve smyslu definice sporťáku), snížit věk o nějakých 5 roků a kilometry taktéž o tyto roky (ročně dám nějakých 15,000). Prostě být tam, kde jsem byl před nějakými pěti lety při koupi Golfa.

Teoreticky mi z toho s ohledem na podobné ceny a dostupnost servisu a s ohledem na ty parametry co jsem vyjmenoval vyšla O3 po FL s 2,0 TSI 140kW. Je to blbost? Provozoval jste jí někdo? Souvisí s tím DSG o které úplně nestojím, ale zase vadit mi snad nebude. Vím, že jich není moc a já se navíc budu zkoušet vyhnout 4x4 a motoru s filtrem a také vybrat přímo i nepřímovstřik (motor CZPB myslím).

Tak tedy ještě jednou, je to blbost?

No vychází mi z toho i30N fastback

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Qwuiddo napsal:

Rovnou bych si dovolil pozadat o dalsi radu.

Chteli bychom objednat novy vuz i manzelce.

Podminky:
- vuz musi byt novy nebo zanovni s cenou max okolo 700 s dph
- benzin/hybrid, protoze najezd max 8-10kkm/rok (ne diesel a ne BEV)
- musi se vejit 4 clena rodina, dozadu 2 autosedacky a nejakej kufr
- automat
- parkovaci kamera
- adaptivni tempomat (vyhoda, ne podminka)
- dobry svetla (ne halogen)
- nepreferuje SUV, ale zvysena svetla vyska vyhodou

Celkem se nam libi:
Citroen C5X
VW Touran
Peugeot 408
 

Nejake dalsi typy?

Honda HR-V, třeba tato

https://www.sauto.cz/osobni/detail/honda/hr-v/204932094

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HR-V tu maji dva sousedi a prijde mi to celkem male. ZR-V/CR-V je zase uz celkem drahe..
Jinak samozrejme Hondu bych bral.

Koukal jsem, ze za ten rozpocet se da poridit treba Corolla Cross, ale zase zena rikala, ze SUV nechce. Obcas si pujci rodicu Tiguana a Karoqa a prs se ji v tom nejezdi dobre..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišlo jaro, já na Vánoce prodělal Covida a zas mi to změnilo chutě a koukám na 987 Boxstera. Někdo zkušenosti co vzít a co ne? Rád bych pod 100 000km kolem 600-700k. Co servis? Lze to udržet na živu nebo je to na založení rezervního fondu? Současně mám 124 Spider a je to úžasné dokonalé auto, ale P je klukovský sen....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, exBURN napsal:

Přišlo jaro, já na Vánoce prodělal Covida a zas mi to změnilo chutě a koukám na 987 Boxstera. Někdo zkušenosti co vzít a co ne? Rád bych pod 100 000km kolem 600-700k. Co servis? Lze to udržet na živu nebo je to na založení rezervního fondu? Současně mám 124 Spider a je to úžasné dokonalé auto, ale P je klukovský sen....

Taky jsem nad 987 Boxsterem koketoval, ale vyber je vlastne docela slozitej. :D

Je tam za me docela rozdil mezi 987.1 a 987.2.

Kdyz vezmu zaklad non-S, tak u 987.1 je manual pouze 5kvalt + jsou ty kvalty kvuli maximalce dost dlouhy, coz by me proste stvalo.

987.2 maji byt taky motorove o dost spolehlivejsi (bore scoring a IMS)

Ale ceny 987.2. jsou relativne vyssi a obecne hezkejch kusu moc neni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...