Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Tak u nás v práci včera a dneska taky testování a všichni negativní. Jen mě ale zarazil průběh testu, kdy se má na výsledek čekat 15minut a nás všechny vypakovali po 2 minutách, že to ukazuje jednu čárku, takže jsme negativní a můžem jít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, paro napsal:


Neni. Protoze se detekuje antigen (tj. kus protein na povrchu viru). Tzn., ze cim vic toho toho proteinu (=viru) je na sliznici, tim vetsi sance je na pozitivni vysledek. Pokud je nekdo asymptomaticky, bezpriznakovy, ma malou naloz viru a proto sance zachytu nizsi.
Zasadni rozdil proti PCR, coz je cesky polymerazova retezova reakce, kde staci jen jednotky nukleove kyseliny v testovanem vzorku. Ty se cykly PCR namnozi a pak se detekuji. Je to dost zjednodusene vysvetleni, ale pro zdejsi ucely staci. Cili bezpriznakove nosice antigenni testy mohou odhalit, ale taky jich dost minou.


Sent from my iPad using Tapatalk

Hovno se v tom vyznám , ale někde jsem zaslechl , že původní záměr toho PCR nebylo testování , ale právě ta replikace .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Marty89 napsal:

Tak u nás v práci včera a dneska taky testování a všichni negativní. Jen mě ale zarazil průběh testu, kdy se má na výsledek čekat 15minut a nás všechny vypakovali po 2 minutách, že to ukazuje jednu čárku, takže jsme negativní a můžem jít...

Záleží kolik tam nakapes té vodičky... Když víc, je to rychlejší, ale pak ti to nevyjde na celé balení testů. Některé jsou fakt hned,jiným to trošku trvá... Nehledal bych v tom konspiraci. 

Edit: jinak každý test začne tím, že se nahoře rozjede modrá čárka, která značí, že test je funkční a začal makat. Ta pak zmizí, az to pole vyjede az nahoru.... Vysvětlovali nám to, že je to podobné jako těhotenský test, ale těžko to posoudit,. že...

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych se zeptal takhle, kolik firem potrebuje aby najednou zjistilo, ze ma nakazenych 30% zamestnancu?

Byla tady zminka o majiteli Brana, to je panecku lidumil k pohledani. Znam dost lidi co u nej delaji. A kdyz nekde rikal, chlapi mi rikali sefe my vas mame radi..., tak mi tekly slzy smichu. 

Ja tomu rozumim, kdyz bude 30% nakazenych a k tomu pripoctete kontakty a nutnou karantenu, muzete zavrit i bez locdownu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, paro napsal:


Neni. Protoze se detekuje antigen (tj. kus protein na povrchu viru). Tzn., ze cim vic toho toho proteinu (=viru) je na sliznici, tim vetsi sance je na pozitivni vysledek. Pokud je nekdo asymptomaticky, bezpriznakovy, ma malou naloz viru a proto sance zachytu nizsi.
Zasadni rozdil proti PCR, coz je cesky polymerazova retezova reakce, kde staci jen jednotky nukleove kyseliny v testovanem vzorku. Ty se cykly PCR namnozi a pak se detekuji. Je to dost zjednodusene vysvetleni, ale pro zdejsi ucely staci. Cili bezpriznakove nosice antigenni testy mohou odhalit, ale taky jich dost minou.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podle mne jako empirický důkaz, k čemu je antigenní testování dobré, poslouží Slovensko: tuším dvě kola celonárodního plošného testování, a co to udělalo s epidemií... Ale někdo ty testy od Číňana dovézt musí, zde MZdr osvíceno doporučí MVnitra oslovit spící firmu bez referencí, které červený svetr tu zakázku rád přidělí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, sery.vlk napsal:

Podle mne jako empirický důkaz, k čemu je antigenní testování dobré, poslouží Slovensko: tuším dvě kola celonárodního plošného testování, a co to udělalo s epidemií... Ale někdo ty testy od Číňana dovézt musí, zde MZdr osvíceno doporučí MVnitra oslovit spící firmu bez referencí, které červený svetr tu zakázku rád přidělí...

Dve kola?????

Wtf, cenzura tlace?

Cez vikend idem na siedme? Ci osme? 

Asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, nickolas napsal:

Bych se zeptal takhle, kolik firem potrebuje aby najednou zjistilo, ze ma nakazenych 30% zamestnancu?

Byla tady zminka o majiteli Brana, to je panecku lidumil k pohledani. Znam dost lidi co u nej delaji. A kdyz nekde rikal, chlapi mi rikali sefe my vas mame radi..., tak mi tekly slzy smichu. 

Ja tomu rozumim, kdyz bude 30% nakazenych a k tomu pripoctete kontakty a nutnou karantenu, muzete zavrit i bez locdownu. 

Poslouchal jsem s ním rozhovor tuším na dvtv, hrůzou se mi ježily chlupy při představě takového lidumilného šéfa nad sebou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, wawrik napsal:

Áno, ale ten náš je natoľko blbý, že na tom ani nedokáže zarobiť :D

Len pre istotu, aby to nevyzeralo - to je ten lepší prípad...

Myslím , že ho podceňuješ . Minimálně první nákupy testů propral přes spřátelenou firmičku z Trnavy , nie ?

Ty stoupající čísla nakažených na Slovensku budou mít dost spojitost s tím hromadným testováním . Vyšší koncentrace lidí si o to říká .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Effe napsal:

Myslím , že ho podceňuješ . Minimálně první nákupy testů propral přes spřátelenou firmičku z Trnavy , nie ?

Ty stoupající čísla nakažených na Slovensku budou mít dost spojitost s tím hromadným testováním . Vyšší koncentrace lidí si o to říká .

S tou spriatelenou firmickou sa to nedokazalo. Osobne to nu neverim. Je to blazon (akoze, nejaka seriozna diagnoza tam bude) ale toto by asi nedal.

Stupajuca tendencia - neverim ze je to akokolvek spojene s testovanim. Ja teda chodim vzdy na to iste testovacie miesto, ale riziko nakazy 0 0 nic. Potraviny su horsie. Ludia na to proste hromadne seru a stretavaju sa, rodinne oslavy (vidim dookola u susedov), aj ked maju podozrenie ze su chori tak sup do prace, ved prachy treba... :sad01_anim:.

Zakazy pohybu su len na oko, je tam tolko vynimiek ze aj blby si vymysli co tomu policajtovi povie. Proste vsetky opatrenia len naoko. Kto ma zdravy rozum tak si dava pozor sam aj bez nariadeni. A potom vidim v obchode partiu mladych dementov s ruskom pod nosom a mal by som chut ich zmlatit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale má  manželku Pavlínku , ta je na byznys dobrá , ne ?

Zachytil jsem toto , ale je fakt , že to může být jen náhoda 🙂

„Igor Matovič ani raz neodmietol informácie o tom, že jeho deti chodia do súkromnej školy, ktorá je spravovaná firmou, ktorej majiteľom je presne ten istý človek, ktorý bol vo firme, ktorá kupovala testy za 43,5 milióna eur. Igor Matovič ani raz nepoprel informáciu, že jeho manželka pôsobila v orgánoch tejto školy, čiže bola úplne napojená na vlastnícke štruktúry firmy, ktorá zabezpečuje chod tohto školského zariadenia,

 

Upraveno uživatelem Effe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Effe. Neviem, nieje to moj kamarat. Ale toto znie ako typicky novinarsky bullshit.

1. Majitel skoly = majitel firmy co kupuje testy.

2. Manzelka bola zamestnanec skoly.

3. Novinarska dedukcia: manzelka je UPLNE NAPOJENA na vlastnicke struktury firmy... 🤦‍♂️

Konkretne na vyrokovej logike som v skole pozor daval :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Tobi napsal:

Tak jsem ted četl-Obavy se naplnily-V USA se zkřížily 2 varianty koronaviru v nebezpečný hybrid. Jsem -nebo radši nejsem- zvědavej co to bude dělat a jestli očkování bude co platné....

já teda nejsem virolog ale... ony se viry můžou křížit? Dyť ono to vlastně ani není živý, teda aspoň ne tak jak si obvykle představujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to zarazilo. Pak jsem si představil, jak se virus Aa i virus Ab nalepí v jednu chvíli na jednu buňku a ta ten matroš začne replikovat... Nevím, jestli je to technicky možné, zda dojde k mixu gen. informace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...