Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Včera sedím na večeři a zvoní mi telefon. Volá máma. Normálně nevolá, vždycky píše, takže je jasný, že se něco děje. Stres level 1000. Vemu to a ona heká, že nemůže dejchat, bolí ji na hrudníku a neslouží jí nohy. Řeknu jí, ať si okamžitě zavolá rychlou a že dorazím. Ona oponuje, že tam má psy, který musí dostat za hodinu nažrat a že nikam volat nebude. Znova opakuju, ať si zavolá rychlou, že do tří hodin dorazím (žije sama; 150 km ode mě). Tak prej jo.

Zaplatím obratem večeři, vyhodim protějšek na metru, dokodrcám se v podvečerní špičce domu, beru komp, nějaký hadry a zase se kodrcám přes město na D1. V průběhu času koukám na kamerovej systém, jestli už je tam sanitka. Vidím sousedku, tak si říkám, že aspoň u mámy někdo je. Navolávám všechny kolem, s kterýma jsem měl domluvený věci, a ruším je. Přeorganizovávám komplet víkend, řeším schůzky během začátku příštího týdne atd. V hlavě mi jede tisíc scénářů, který můžou nastat.

Pak 45 minut nic a už mi zas volá. Hlaholí, že je v pohodě, že odmítla převoz do špitálu, že EKG i tlak v pohodě, nejspíš nějaká arytmie a že záchranářům řekla, že kdyby se to opakovalo, přijedu za ní z Prahy (!) a kdyžtak ji odvezu.

K tomu je strašně překvapená, že za ní jedu už teď! A proč vlastně jedu...

Na jednu stranu se mi ulevilo, ale zároveň jsem byl vytočenej doběla. Proč ku*va nejela se sanitkou do špitálu? Proč dělala hrdinku před doktorem, že je v pohodě? Hodinu předtím ze sebe sotva dostala souvislou větu.

Dorazím v půl osmý, máma leží, pije čaj. Čtu zprávu z výjezdu, zatímco poslouchám, jak doktor pajdal a že se jí prakticky na nic nezeptal. Ne že by ho přímo pomlouvala, ale zase musí bejt nejchytřejší. Nabízím jí, že ji vemu ráno do nemocnice na kardio ambulanci, aby ji proklepli, vzali krev atd. Samozřejmě odmítá, protože si přečetla, že arytmie se prakticky neléčí a ona doktorům a farmalobby nevěří, protože furt jenom strašej. Až na výjimky.

Jde spát. Ráno je už úplně v pohodě, normálně funguje. Zprávu z výjezdu hodila do krbu. Ambulanci pořád odmítá.

A teď jako co? Trávím tady od léta 4-5 dní v tejdnu (máme nový štěně, tak jí pomáhám), ale nemůžu tu bejt pořád. Občas taky musím do Prahy, do kanclu a tak. Když se něco pose*e, trvá mi minimálně 2 hodiny se sem dostat. Naštěstí jsou tu aspoň sousedi, který jí můžou pomoct, ale úplně mě vytáčí, jak to má celý na háku a jede si svoje, protože ví všechno nejlíp. Každej jinej názor je nesmysl a doktoři vlastně nic neví.

K posr*ní, fakt. Sorry, musel jsem si ulevit :D.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21 minutes ago, Hasňa said:

emoji846.png C'est la vie. Hlavně, že je v pořádku. Stejně vám beztak na večeři pomalu docházely témata a chtěl jsi vidět štěně.

Tak jistě :D. Zvlášť když jsem odtud odjížděl ve středu odpoledne, takže jsem byl pryč přesne 27 hodin :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ragu napsal:

Nenošené. Doporučuju dohledat vlákno Zelenáč a spoustu otázek.

S flipováním hodinek jsem se smířil, ale prosím vás odpusťte si ty pohádky okolo (ala vysněné hodinky a taťka se taky konečně dočkal SDček) a buďte fér ohledně stavu hodinek.

 

Bez toho bych to bral jako fajn nabídku.

IMG_3513.thumb.jpeg.b91538597e310ac8792adfe577c535ea.jpegIMG_3512.thumb.jpeg.e5c956ef6a40e93be8e3668adbc532c9.jpeg

Komunikoval jsem s prodávající. Tvrdí, že Datejusty má dvoje. Nebudu dále zkoumat. Věřím, že všichni muži jsou udatní, a ženy počestné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, KFL napsal:

Včera sedím na večeři a zvoní mi telefon. Volá máma. Normálně nevolá, vždycky píše, takže je jasný, že se něco děje. Stres level 1000. Vemu to a ona heká, že nemůže dejchat, bolí ji na hrudníku a neslouží jí nohy. Řeknu jí, ať si okamžitě zavolá rychlou a že dorazím. Ona oponuje, že tam má psy, který musí dostat za hodinu nažrat a že nikam volat nebude. Znova opakuju, ať si zavolá rychlou, že do tří hodin dorazím (žije sama; 150 km ode mě). Tak prej jo.

Zaplatím obratem večeři, vyhodim protějšek na metru, dokodrcám se v podvečerní špičce domu, beru komp, nějaký hadry a zase se kodrcám přes město na D1. V průběhu času koukám na kamerovej systém, jestli už je tam sanitka. Vidím sousedku, tak si říkám, že aspoň u mámy někdo je. Navolávám všechny kolem, s kterýma jsem měl domluvený věci, a ruším je. Přeorganizovávám komplet víkend, řeším schůzky během začátku příštího týdne atd. V hlavě mi jede tisíc scénářů, který můžou nastat.

Pak 45 minut nic a už mi zas volá. Hlaholí, že je v pohodě, že odmítla převoz do špitálu, že EKG i tlak v pohodě, nejspíš nějaká arytmie a že záchranářům řekla, že kdyby se to opakovalo, přijedu za ní z Prahy (!) a kdyžtak ji odvezu.

K tomu je strašně překvapená, že za ní jedu už teď! A proč vlastně jedu...

Na jednu stranu se mi ulevilo, ale zároveň jsem byl vytočenej doběla. Proč ku*va nejela se sanitkou do špitálu? Proč dělala hrdinku před doktorem, že je v pohodě? Hodinu předtím ze sebe sotva dostala souvislou větu.

Dorazím v půl osmý, máma leží, pije čaj. Čtu zprávu z výjezdu, zatímco poslouchám, jak doktor pajdal a že se jí prakticky na nic nezeptal. Ne že by ho přímo pomlouvala, ale zase musí bejt nejchytřejší. Nabízím jí, že ji vemu ráno do nemocnice na kardio ambulanci, aby ji proklepli, vzali krev atd. Samozřejmě odmítá, protože si přečetla, že arytmie se prakticky neléčí a ona doktorům a farmalobby nevěří, protože furt jenom strašej. Až na výjimky.

Jde spát. Ráno je už úplně v pohodě, normálně funguje. Zprávu z výjezdu hodila do krbu. Ambulanci pořád odmítá.

A teď jako co? Trávím tady od léta 4-5 dní v tejdnu (máme nový štěně, tak jí pomáhám), ale nemůžu tu bejt pořád. Občas taky musím do Prahy, do kanclu a tak. Když se něco pose*e, trvá mi minimálně 2 hodiny se sem dostat. Naštěstí jsou tu aspoň sousedi, který jí můžou pomoct, ale úplně mě vytáčí, jak to má celý na háku a jede si svoje, protože ví všechno nejlíp. Každej jinej názor je nesmysl a doktoři vlastně nic neví.

K posr*ní, fakt. Sorry, musel jsem si ulevit :D.

Tvl. naprosto tě chápu. Je to fakt k posrání. Můj táta na podobný hrdinství umřel. Nasbíral si různé nemoci a komplikace, které léčil na poslední chvíli, až toho bylo tolik, že ho sejmul covid. Měl očkování atd., ale furt měl potřebu zlehčovat svoje problémy, pořád někam spěchal/něco musel dělat, místo toho aby se doléčil, bylo to dlouhodobé, jak ještě v práci, tak i pak v důchodu. Chtěl mi pomáhat na stavbě s fakt těžkou prací, tak jsem ho musel vždycky vyhnat, přitom by mi nejvíc pomohl, kdy jen očistil nářadí, něco přines a odnes a poschovával věci do garáže, ale to ne, to nebyla chlapská práce....

Za pár dní to bude 2 roky a jsme na něj s mámou tak trochu naštvaní dodnes.

A aby toho nebylo málo, tak něco podobného řešíme teď u tchána. Chlastá do cukrovky, už přišel o prsty na noze a teď se rozhoduje o amputaci nohy. Taky se cítí nesmrtelný, z chlapa jako hora je troska. 

Ku.va sorry, musel jsem si taky ulevit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, KFL napsal:

Včera sedím na večeři a zvoní mi telefon. Volá máma. Normálně nevolá, vždycky píše, takže je jasný, že se něco děje. Stres level 1000. Vemu to a ona heká, že nemůže dejchat, bolí ji na hrudníku a neslouží jí nohy. Řeknu jí, ať si okamžitě zavolá rychlou a že dorazím. Ona oponuje, že tam má psy, který musí dostat za hodinu nažrat a že nikam volat nebude. Znova opakuju, ať si zavolá rychlou, že do tří hodin dorazím (žije sama; 150 km ode mě). Tak prej jo.

Zaplatím obratem večeři, vyhodim protějšek na metru, dokodrcám se v podvečerní špičce domu, beru komp, nějaký hadry a zase se kodrcám přes město na D1. V průběhu času koukám na kamerovej systém, jestli už je tam sanitka. Vidím sousedku, tak si říkám, že aspoň u mámy někdo je. Navolávám všechny kolem, s kterýma jsem měl domluvený věci, a ruším je. Přeorganizovávám komplet víkend, řeším schůzky během začátku příštího týdne atd. V hlavě mi jede tisíc scénářů, který můžou nastat.

Pak 45 minut nic a už mi zas volá. Hlaholí, že je v pohodě, že odmítla převoz do špitálu, že EKG i tlak v pohodě, nejspíš nějaká arytmie a že záchranářům řekla, že kdyby se to opakovalo, přijedu za ní z Prahy (!) a kdyžtak ji odvezu.

K tomu je strašně překvapená, že za ní jedu už teď! A proč vlastně jedu...

Na jednu stranu se mi ulevilo, ale zároveň jsem byl vytočenej doběla. Proč ku*va nejela se sanitkou do špitálu? Proč dělala hrdinku před doktorem, že je v pohodě? Hodinu předtím ze sebe sotva dostala souvislou větu.

Dorazím v půl osmý, máma leží, pije čaj. Čtu zprávu z výjezdu, zatímco poslouchám, jak doktor pajdal a že se jí prakticky na nic nezeptal. Ne že by ho přímo pomlouvala, ale zase musí bejt nejchytřejší. Nabízím jí, že ji vemu ráno do nemocnice na kardio ambulanci, aby ji proklepli, vzali krev atd. Samozřejmě odmítá, protože si přečetla, že arytmie se prakticky neléčí a ona doktorům a farmalobby nevěří, protože furt jenom strašej. Až na výjimky.

Jde spát. Ráno je už úplně v pohodě, normálně funguje. Zprávu z výjezdu hodila do krbu. Ambulanci pořád odmítá.

A teď jako co? Trávím tady od léta 4-5 dní v tejdnu (máme nový štěně, tak jí pomáhám), ale nemůžu tu bejt pořád. Občas taky musím do Prahy, do kanclu a tak. Když se něco pose*e, trvá mi minimálně 2 hodiny se sem dostat. Naštěstí jsou tu aspoň sousedi, který jí můžou pomoct, ale úplně mě vytáčí, jak to má celý na háku a jede si svoje, protože ví všechno nejlíp. Každej jinej názor je nesmysl a doktoři vlastně nic neví.

K posr*ní, fakt. Sorry, musel jsem si ulevit :D.

Chceš radu nebo sis chtěl jen pobrečet 🙂? Pokud radu, tak buď rád, že jí ještě máš ( nadneseně ). Měl jsem stejné problémy s tátou a možná i horší a když jsem si tu postěžoval, tak jsem tu ještě dostal "po čuni", že se nechci postarat a strkám ho do nemocnice. Úplně si ve mě otevřel staré rány, táta je 4 roky po smrti a já si furt říkám jestli jsem neměl a nemohl udělat víc ( a Kotlickuv příspěvek u mě ťal taky do živého ).

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 minutes ago, Kotlick said:

Ku.va sorry, musel jsem si taky ulevit.

Zjevně je to podobný na dost místech :(.

7 minutes ago, kuncák7 said:

Chceš radu nebo sis chtěl jen pobrečet 🙂? Pokud radu, tak buď rád, že jí ještě máš ( nadneseně ). Měl jsem stejné problémy s tátou a možná i horší a když jsem si tu postěžoval, tak jsem tu ještě dostal "po čuni", že se nechci postarat a srkám ho do nemocnice.

Hele, spíš jen postěžovat. Vyřešit to nepůjde, protože do toho má ještě onko recidivu, kterou se už rozhodla neléčit a jede nějakou alternativu s tím, že bude radši spokojená a smířená než otrávená chemií se stejnejma vyhlídkama.

Co se starání týče, mám svědomí čistý, jsem tady imrvére a pomáhám, kde se dá. Jen bych čekal trochu soudnosti, ale vlastně mě to nemá překvapovat, protože mámu znám a vím, jak přemejšlí. Nicméně to mi nebrání v tom se zdravě nas*at, když se něco podobnýho stane :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, KFL napsal:

Zjevně je to podobný na dost místech :(.

Hele, spíš jen postěžovat. Vyřešit to nepůjde, protože do toho má ještě onko recidivu, kterou se už rozhodla neléčit a jede nějakou alternativu s tím, že bude radši spokojená a smířená než otrávená chemií se stejnejma vyhlídkama.

Co se starání týče, mám svědomí čistý, jsem tady imrvére a pomáhám, kde se dá. Jen bych čekal trochu soudnosti, ale vlastně mě to nemá překvapovat, protože mámu znám a vím, jak přemejšlí. Nicméně to mi nebrání v tom se zdravě nas*at, když se něco podobnýho stane :)

Jo rozumím- táta třeba upadl mezi záchod a stěnu a ležel tam dvě hodiny ( máma ani neteř ho nedokázaly vytáhnout, měl přes 100 kg a 185 cm výšky a málo místa ). Čekalo se až přijedu a vyndám ho. Vůbec se mnou nemluvil jak mu bylo zle, ale když přijela sanitka, byl samej vtípek, nemocnici odmítl nebo podepsal revers až pak saniták mámě řekl, že nejsou taxík. A s tím svědomím, nebudu mentorovat. A nas..t? Je to občas zdravé :-)), já jsem někdy do běla, jen si na to vzpomenu. Držím ti palce a pevné nervy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel je to asi nějaká přirozená psyhologická reakce.

U nás to samý,

rodinná příslušnice srdeční slabost, doma prakticky umírá, ale jak přijeli chlapi od záchranky, tak jí to nějak nabudilo, že vypadala skoro zdravě a že není potřeba odvoz. Ale jela.

TVL si říkám, co to kua je? ale počkejme si, až budeme v jejich kůži 😀

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, ragu napsal:

Nenošené. Doporučuju dohledat vlákno Zelenáč a spoustu otázek.

S flipováním hodinek jsem se smířil, ale prosím vás odpusťte si ty pohádky okolo (ala vysněné hodinky a taťka se taky konečně dočkal SDček) a buďte fér ohledně stavu hodinek.

 

Bez toho bych to bral jako fajn nabídku.

IMG_3513.thumb.jpeg.b91538597e310ac8792adfe577c535ea.jpegIMG_3512.thumb.jpeg.e5c956ef6a40e93be8e3668adbc532c9.jpeg

Milí uživateli ragu,

příště než začneš moralizovat o “férovosti” si prosím zjisti všechna fakta. 

Domnívám se, že jsi dostatečně zdatný na to, aby si zvládl mě zde označit, případně mi napsal do zprávy.

 

Takže dovol mi tě informovat. Kdybys byl tak moudrý a dotázal se, tak by ses dozvěděl, ještě před tím než jsi mě nahlásil správci, že vlastním nejen jedny, ale hned dvoje hodinky tohoto modelu. No není to fantastické? Jedny si radostně nasazuji každý den a druhé si prostě nechávám ležet uplně k ničemu jen tak, pro radost.

 

No doufám, že s touto informací už se ti bude lépe spát. Na dobrou noc doporučuji jinou pohádku, případně ti můžu povyprávět o dalším mém snu, který bude platný, do jeho naplnění :)

 

Měj se

IMG_2872.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...