Jump to content

Co mě dnes potěšilo :)

Recommended Posts

Dnes mě potěšilo, že se mi překlopil datum na Airmanech. (V neděli jsem posouval datum ve 20.55 a v pondělí se nepřeklopil a zůstal na 31. Ale naštěstí jsou švýcarské strojky dost inteligentní na to, aby takové blbce uměly rozchodit :-)) 

Nadšený jak malý kluk o Vánocích. Ebájo se konečně pochlapilo a vyplivlo nový oblek na loď.

20210302_155731s.thumb.jpg.abb797cdfe8ee113cc194f7daac51106.jpg

20210302_155148s.thumb.jpg.6df09993a1275b80c4c28a3fea875061.jpg

20210302_155305s.thumb.jpg.f8f41e69f45458c5bf2b7c37211d0759.jpg

Jak můžete vidět z fotografií mé původní bundy a té nové, ten starý kus výbavy má už něco za sebou. Celý příběh sahá až k povodním v roce 1997. Tehdy na odstraňování škod dorazily z Německa pomocné technické jednotky THW a přivezly si s sebou pracovní goretexové !!! obleky. Ty, které byly při pracích nějak více poškozeny/nevypratelně usmoleny, byly nabídnuty těm místním, kteří s lidmi od THW v blátě a dešti makali. Můj táta byl jedním z těch šťastlivců, na které jeden z obleků vyšel. Byla to šance, aby kvalitní vybavení sloužilo dál. A tenhle kousek měl před sebou ještě pořádně dlouhou službu. S tátou strávil na moři v podstatě deset let. Pak jsme si o něj pár let losovali, když jsme zrovna měli jet na moře oba na jinou loď. Definitivně jsem oblek podědil poté, co táta musel kvůli špatnému zdravotnímu stavu s kapitánováním skončit. Oblek má napluto doslova desítky tisíc námořních mil (ne v tašce, ale na palubě na mně nebo na tátovi) a byl jsem úplně zničený, když se uvnitř bundy začala loupat páska z přelepených švů tak blbě, že se bunda stala v podstatě nenositelnou, protože zbytky lepidla škrábaly do krku a obličeje a vydrolovaly se do vlasů. Nechal bych bundu zrepasovat, ale goretex už po nějakých 15+ letech tvrdé služby přišel o naprostou většinu své voděodolnosti a zbyla z toho v podstatě větrovka. Kterou, mimochodem, znají i mnozí místní z různých Chronolodí.

412463572_jadran423.thumb.jpg.7c96eeb85fa3af7e9c4a8835ddd701ac.jpg

Měl jsem ty dva kusy hadru hrozně rád, ale i vnitřní vrstva trojlaminátu se odlepila a už prostě nadešel čas uložit oblek k zaslouženému odpočinku do krabice jako memento. Nevím, jestli to tak můžou mít i ženské, ale v tu chvíli jsem opravdu pořádně pochopil to klišé chlapa, který chodí v gatích/bundě/košili/botech až do naprostého roztrhání. Pořádně jsem to okničel. Ztratil jsem starého, věrného společníka, který mi dobře posloužil v mnoha ošemetných situacích dlouho předtím, než jsem si mohl dovolit koupit „opravdové“ jachtařské vybavení. Ta totálně vyšisovaná patina i skvrny vyprávěly své vlastní příběhy. Nikdy nezapomenu, jak mě v roce 2007 držel v suchu přitom, když jsem v podstatě „sólo“ převážel 36tunovou, 17 metrů dlouhou ocelovou plachetnici z pevniny na Elbu ve čtyřmetrových vlnách rozfoukaných mistralem a musel na přídi ručně smotat na rolfoku genu, kterou to škublo i přesto, že jsem z ní měl venku asi pětinový kapesníček.

Už pár let tu a tam slídím na německém ebaju po nějaké náhradě, ale věčně tam měli jenom malé velikosti, nebo kusy v tristním stavu. Poštěstilo se mi až minulý týden. Balíček dneska dorazil a s ním i Vánoce.

Navzdory tomu, že nový oblek postrádá všechnu tu historii, patinu a tím pádem i charakter, který je s nimi spojen, já v něm vidím dědice jeho věrného předchůdce a vítám ho, jako bych přivítal syna starého společníka, který se dlouho zdál být nenávratně ztracen. A těším se, až s tímto nově nalezeným přítelem vyrobím nové příběhy, zážitky a nějakou tu patinu.

Le roi est mort, vive le roi!

20210302_155353s.thumb.jpg.bfc8b8c22c77f7924b32cad7cda2f5a7.jpg

Hezky-pěkně. Já si v tý oranž připadám dycky jak trochu mukl, ale na poplachy nejsou vyjímky....

DSCF8329.thumb.jpg.506c1803ea84479c96fbeaeb15164410.jpg

Na týhle fotce mám i jednoho už dlouho mrtvýho chlapa. Jedoho z nejlepších, co jsem na moři poznal. Zdravím do nebe!

Já zjistil včera že ji mám propadlou tak dneska proběhla, info o generálním pardonu jsem četl po návratu. :) Tak mě to pobavilo. Auta mám v cajku tak není co řešit, ale přiznávám že bych v klidu prokrastinoval :D

Edited by Tom4