Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

To s tím všímáním - nevšímáním záleží na velikosti hnízda. Čím větší hnízdo, tím větší obranná, respektive útočná vzdálenost. Dokud je malé, tak do 25 - 30cm, tak to může být jen třeba 0,5 metru, ve větší vzdálenosti jsi jim šumák.

Já jsem musel řešit sršně z podobnýho důvodu (alergie partnerky), koupil jsem v Bauhausu nějaký hasičák na sršně nebo tak nějak, je to taková pěna. Teoreticky se má dát stříkat na vzdálenost 2 metry, podle mých zkušeností je lepší to vzít tak z metru. Zalepí vchod do hnízda podobně jako montážní pěna a obyvatelstvo vychcípá. Mně to fungovalo.

Upraveno uživatelem Klotzman
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Gustaf napsal:

Na dva metry už bys byl jak Spiderman :D

Tak omyl, píšou až 5 metrů, to už bych teda chtěl vidět, jak se někdo trefí, zvlášť když ta ďoura je vždycky zespod. Já to stříkal tak z půldruhametru.

https://www.alza.cz/maxi/sprej-bros-s-hasicakem-na-vosy-a-srsne-300ml-d5810601.htm?kampan=adwalz_alza_pla_all_akce_top-nakup_c_9062815___664086660462_~151830993498~&gclid=EAIaIQobChMIoq_hmKTegAMVytLtCh281waNEAQYASABEgIAF_D_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle funguje. Vsákne to do papírového hnízda a konečná. Funguje i na pár dm na jedince, když se značnou bránit. Nejlíp večer a připravit si únikovou cestu. Taky mám rekord 3 trefený v letu hrabičkama, ale to mi přijde takový na delší lokte..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se pres noc ukazalo, ze to vyresil uz ten biolit, co tam nastrikal vcera ten vcelar. Sice bzuceli jeste nejmin 2 hodky, ale rano bylo ticho. Cast osazenstva pochcipala, zbytek zdrhnul druhym vychodem z hnizda, na pudu a ven, takze jsem i rad, ze to nebyla uplne sršní genocida.

Dneska jsem shodou okolnosti koupil taky ten "hasičák na vosy a sršně" (na Heurece ho hodnoti docela vysoko) a dostrikal pro jistotu půdu, odkud mi tam lezli, a podhled pod strechou, kudy lezli na pudu. Myslim, ze je to vyreseno. Tenhle preparat mi prijde docela dobrej, a opravdu dostrikne v pohode 3 metry paradni silou. Akorat velky 600ml sprej je pri strikani na "plny plyn" pryc tak za 20s.

V mistnosti ve strope je tedy jeste dira jako mensi talir, kde je jeste vecpan hadr nacucany tim biolitem, pro jistotu, takze to jsem zatim prekryl kusem sololitu. Az bude cas, bude holt potreba nejak podhled predelat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, před pár týdny do mě zezadu bez brždění naboural chlápek co usnul za volantem. Týden jsem byl doma a pak jsem šel normálně do procesu nicméně při nějakém prudším pohybu hlavou mě ten krk v místě jak končí krční páteř zabolí a jakoby píchne. Chtělo by to  nějakou rehabilitaci u fyzioterapeuta - chtěl jsem se zeptat : mám šanci, že mi to někdo ( např. jeho pojišťovna) proplatí? Nechci na nikom parazitovat ale vím, že je to následek té nehody a když dneska nechce člověk čekat až ho někde vezmou "na poukaz pojišťovny" tak musí jít k soukromému a zaplatit to.

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 8/16/2023 at 7:59 PM, Oliver333 said:

Ahoj, před pár týdny do mě zezadu bez brždění naboural chlápek co usnul za volantem. Týden jsem byl doma a pak jsem šel normálně do procesu nicméně při nějakém prudším pohybu hlavou mě ten krk v místě jak končí krční páteř zabolí a jakoby píchne. Chtělo by to  nějakou rehabilitaci u fyzioterapeuta - chtěl jsem se zeptat : mám šanci, že mi to někdo ( např. jeho pojišťovna) proplatí? Nechci na nikom parazitovat ale vím, že je to následek té nehody a když dneska nechce člověk čekat až ho někde vezmou "na poukaz pojišťovny" tak musí jít k soukromému a zaplatit to.

Děkuji za odpověď

Ahoj, tohle by mohl být: Whiplash (opěrkový) syndrom. Může to být vážné, řeš to radši urgentně. V minulosti se to blbě diagnostikovalo, dnes už na to přístroje jsou a hlavně informace. Zkus google. Tady ňákej starší článek na idnesu.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/bezpecnost-doprava-nehoda-poraneni-krku-whiplash-syndrom-pater-tetrax-roman-budsky-libor-budina-thom.A200925_115655_automoto_taj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Quarantine napsal:

Ahoj, tohle by mohl být: Whiplash (opěrkový) syndrom. Může to být vážné, řeš to radši urgentně. V minulosti se to blbě diagnostikovalo, dnes už na to přístroje jsou a hlavně informace. Zkus google. Tady ňákej starší článek na idnesu.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/bezpecnost-doprava-nehoda-poraneni-krku-whiplash-syndrom-pater-tetrax-roman-budsky-libor-budina-thom.A200925_115655_automoto_taj

Ahoj, moc děkuji za info. Mrknu na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, opěrky hlavy v autě mějte nastavené co nejvýše, resp. by měla čouhat lehce nad hlavu, nebo být zároveň s temenem. Při čelním nárazu (hlavně při něm) jde tělo zpět "vymrštěné" do vzduchu a jsou z toho fatální následky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, moco napsal:

Chlapi, opěrky hlavy v autě mějte nastavené co nejvýše, resp. by měla čouhat lehce nad hlavu, nebo být zároveň s temenem. Při čelním nárazu (hlavně při něm) jde tělo zpět "vymrštěné" do vzduchu a jsou z toho fatální následky. 

Zabránit odmrštěnému tělu (a tedy se vyhnout komplikacím) lze zvolením nárazu do něčeho s neúměrně vyšší kinetickou energií (rozjetej vlak, kamion). Buďte rádi že vás bolí za krkem. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo rozumíte přezouvání aut, rychle sem! Prosím o radu. V techničáku mám alternativně povoleno 215/70 R16 na ráfku 16x7JJ a na tom samém ráfku i 235/60 R16. Tu druhou kombinaci mám aktuálně jak letní tak i zimní kola. Na zimu chci koupit 215/70 R16. Můžu se spolehnout, že mně to na ten ráfek 16x7JJ bude pasovat? Asi jo, ne? Když je to v TP uvedeno? Úředníkům nevěřím ani zbla. Díkec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, nezkoušel jste někdo LoungeKey na pražským letišti v Pilsner Urquell Original Restaurant? @Patrik? U salonků je mně to jasný, ale tady přijdu a řeknu že, chci využít LoungeKey, nebo to budu řešit až při placení?
Nebudu mít před odletem tolik času, abych šel do salonku, ale tady by se asi trochu času strávit dalo.

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, konkrétně v této restauraci jsem to nezkoušel, ale na podobném principu jsem byl na Islandu. Nejdříve jsem šel na pokladnu, kde jsem nahlásil, že chci využít, dostal jsem voucher a pak jsem si vzal lahev rumu (bylo to bistro + takový malý supermarket v jednom) a voucherem zaplatil.  Jinde to může fungovat jinak, ale určitě bych jako první nejdříve řešil s obsluhou a vyjasnil si pravidla, abych se pak vyhnul nějaké trapné situaci.

Každopádně já sem schopen se v salonku najíst i za 10 minut, když spěchám. Je tam obrazovka se stavem odletů, takže koukám, až padne "go to gate" a teprve v tu chvíli vyrážím ze salonku. Kamarád má větší koule a čeká až na "boarding".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

řeším možnost stavby RD na pozemku, který je v ÚP ve smíšené obytné ploše, ale mám tam několik ale. IS připojení na komunikaci apod.

Prosím, není zde šikovný stavař/architekt, který by se na to (za adekvátní odměnu) podíval a navedl mě, jak to pořešit?

Popř. Nějaká reference na nějakého šikovného v rámci JmK?

Díky!

S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...